poniedziałek, 11 marca 2013

Telewizory i Wnętrza        Podczas projektowania wnętrz zawsze pojawia się kwestia umieszczenia telewizora w pokoju dziennym. I tu często bywa tak że pojawiają się dylematy. Co ważniejsze: kominek czy telewizor? Czy eksponować telewizor czy go ukryć?
        Nie przypominam sobie, aby w moim domu czy domach bliskich nie było telewizora. Pamiętam jak moja mama opowiadała mi, jakie emocje towarzyszyły jej i mojemu tacie, gdy pojawił się pierwszy czarno - biały telewizor w ich domach. Była to połowa 60 – tych lat. Nasz czarno biały telewizor towarzyszył nam aż do połowy lat 70 - tych mimo ze telewizory kolorowe pojawiły się już w latach 60 – tych.  Później kolorowy telewizor Neptun aż do wymiany na kolorowy 32 - calowy Telewizor Sony z płaskim kineskopem. Matko, co to były za emocje! Dźwięk stereo, później możliwość podłączenia odtwarzacza video…. Wszystko szalone lata 80-te. Telewizory były ogromne i bardzo ciężkie. Jak je już postawiono w jednym miejscu to długo tam pozostawały. Im starszy telewizor tym ekran mniejszy a obudowa masywniejsza. To jednak zmieniało się z czasem i dobrze pamiętam w latach 90 tych, gdy pojawiły się płaskie telewizory, ekrany były już naprawdę spore. Zgrabniejsze i poręczniejsze, jeśli chodzi o aranżację.


Televisores LED Sony - Infographic         A co teraz? Telewizor obecnie to już nie tylko telewizor. Nie dość że odbiorniki są płaskie, lekkie, technologia HD to możemy się łączyć z Internetem np. dzięki telewizorom takim jak Telewizory Sony, oglądać programy „on-line”. Ale to nie wszystko. Dzięki technologii 3D możemy mieć kino domowe na wyciagnięcie ręki. Szybko rozwijająca się nowa technologia rozdzielczości ‘4K’ zepchnie HD na bok. Tak wiec widzicie, nie sposób się oprzeć takiemu wachlarzowi udogodnień i nowości, jakim jest telewizja. A jak już się decydujemy na telewizor, powraca pytanie - jak go zaaranżować?
      Sama aranżacja takich telewizorów stała się o wiele łatwiejsza we wnętrzach. Zmniejszenie ich wymiarów, szczególnie głębokości i wagi pozwoliło na zawieszanie ich na ścianie. Ruchome ramiona mocujące pozwalają na zmianę konta oglądania. Sama ściana z telewizorem często jest zaakcentowana. Ja osobiście używam do tego celu obudowy z płyty meblowej fornirowanej lub gips kartonu. Często też proponuję w okolicach telewizora kamień lub inny kolor ściany. Prawie zawsze ukrywam kable chowając je w ścianie w specjalnej rynnie.
Ciężko nie eksponować też samych odbiorników, których design jest bardzo elegancki i minimalistyczny. Telewizja to okienko na świat. Kiedyś oglądaliśmy to, co było nadawane. Teraz dzięki takim technologiom jak proponują Telewizory Sony, możemy sami decydować co i jak chcemy oglądać.
       A jeśli chodzi o aranżację telewizora we wnętrzu mamy duże pole do popisu.  Tu podaje kilka przykładów jak możemy wyeksponować Tv, aby nam nie przeszkadzał a stał się elementem dekoracyjnym.
 
 
 
Artykuł Sponsorowany


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz